IV NIEDZIELA ADWENTU

Kalendarz Liturgiczny

Liturgiczny obchód pamiątki Betlejemskiej Nocy rozpoczynamy od Pasterki sprawowanej w poniedziałek o godz. 22.00. Wcześniej w naszych domach zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Rozpocznijmy wieczerzę wspólną modlitwą, czytaniem Pisma św. o narodzeniu Pana Jezusa, łamania się opłatkiem, wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy post od pokarmów mięsnych. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony wzajemną życzliwością i dobrocią.

We wtorek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W środę święto św. Szczepana- pierwszego męczennika. Msze św. jak w niedzielę o godz.8.00, 10.30 i 15.30.

Czwartek- święto św. Jana , apostoła i ewangelisty

Piątek- święto młodzianków, męczenników

W najbliższą niedzielę będziemy obchodzili Święto św. Rodziny

Bóg zapłać osobom, które w ubiegłym tyg. sprzątały kościół. Na sobotę na godz. 9.00 zapraszam mieszkańców ul. Dąbrówki, Lelewela , Mokra i Moniuszki

Na Pasterce składka przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia, z Bożego Narodzenia na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

Zachęcam do czytania ,,Gościa Niedzielnego.”